Kiriline

KIRILINE tähendab kirjatud lina. Vanu traditsioone jätkates sünnivad käsitsi trükitud tarbetekstiilid, mis on loodud naturaalsest linasest kangast. Kiriline tekstiilid on trükitud pakutrüki tehnikas. Pakutrükk on iidne käsitöötehnika, mis ühendab ornamendi, tekstiili ja puidu - käsitsi trükkides on iga trükijälg lummav ning kordumatu. 
Mustrite loomisel inspireerib meid eesti loodus ja rikkalik rahvapärimus - vanad tekstiilid, rahvarõivad, kaunid tikandid, lillkirjad ja käsitöötraditsioonid. Sellest tundest sündis loodusmotiividega, käsitsi trükitud sisutustekstiilide sari “Marjamaa”. 
Trükime kangad ja elu värviliseks!

 

"Marjamaa", disain ja teostus Tiina Sillar


JUHENDAJAD / Tiina Sillar 
Tekstiilitööd on Tiina jaoks olnud väga olulisel kohal juba kooliajast alates. Ta on õppinud käsitöö- ja kodundusõpetajaks Kehtna Maamajandus- ja Tehnoloogiakoolis, käinud praktikal Soomes ning  lõpetanud rahvusliku tekstiili eriala diplomiõppe TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias. 2017 aastal kaitses Tiina magistrikraadi Eesti Kunstiakadeemia disainiteaduskonnas, töö teema oli Shiborist digiprindini - ühe kangakujundusvõtte olemus ja näivus. Sisustuskangaste kollektsioon "Seotus".
Tiinal on 7 aasta pikkune turundustöö kogemus rahvusvahelises suurettevõttes ja ta on töötanud konsulendina Tartu Ülikoolis.  
Oma tekstiilialaseid teadmisi on Tiina täiendanud Eesti Kunstiakadeemia Avatud Akadeemias ja erinevatel koolitustel. Ta on õppinud loomeettevõtlust erinevates ülikoolides ja kursustel ning  osalenud mitmetes pojektides - "Käsitööga tööle 2", "Loovalt ettevõtjaks" (EKA), Loov Eesti "PESA" projektis jne. Ta tegutseb ettevõtjana ja koolitajana ning  korraldab ja juhendab tekstiilistuudios Kiriline erinevaid tekstiilitehnoloogiate ja käsitöö õpitubasid ja nõustab alustavaid loomeettevõtjaid.
  
UUDISKIRI Kõigile meie sõpradele ja huvilistele saadame tekstiilistuudios toimuva kohta uudiseid ka meiliteel. Uudiskirjade saamiseks palun saatke meile oma meiliaadress aadressile: tekstiilistuudio@gmail.com  

FACEBOOK Põnevaid uudiseid käsitöö- ja tekstiilimaailmast, albumid tehtud töödest ja tagasiside kursustel osalejatelt on Kirilise facebooki lehel. Tere tulemast!